Города воинской славы монеты

У 2006 році в Російській Федерації указом Президента засновано звання «Місто військової слави». Через 5 років Центробанком Росії був початий випуск серії ювілейних монет 10 рублів «Міста військової слави», що належать до недорогоцінних пам’ятних монет. Розмір, вага, матеріал і технологія виготовлення відповідають номіналу монет 10 рублів звичайного карбування 2009 року. Ці параметри такі: матеріал — сталь з покриттям латунню, товщина — 2,2 мм, діаметр 22 мм, вага 5, 63 грами. Запланований тираж кожної монети — 10 мільйонів примірників. Ми прпопонуемо города воинской славы монеты.

У 2011 році випущено 8 монет на честь міст Бєлгорода, Орел, Курськ, Малгобек, Владикавказа, Єльця, Ржева і Єльні. У 2012 році випущені 8 монет на честь міст Воронежа, Полярного, Луги, Туапсе, Ростова-на-Дону, Великих Лук, Дмитрова і Великого Новгорода. У 2013 році заплановано випуск 8 монет на честь міст Вязьми, Наро-Фомінська, Кронштадта, Козельська, Пскова, Волоколамська, Козельська, Брянська та Архангельська.

Всі монети «Міста військової слави» 10 рублів карбувалися на Санкт-Петербурзькому монетному дворі і мають схожий дизайн, розроблений художником і скульптором А. А. Бринзою. Аверс відповідає звичайній монеті такого ж номіналу. На реверсі знаходиться герб міста, над ним напівкруглий напис на стрічці «Міста військової слави». Під гербом, уздовж канта, півколом написано назву міста. Особливо цікавий гурт ювілейних монет 10 рублів «Міста військової слави». На ньому розташовані 6 ділянок з 5-ю рифами і 6 дільниць з 7-ю рифами, між якими 12 гладких проміжків.